/Files/images/biblio_stud_6.JPG

Бібліотека Якимівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Якимівської районної ради Запорізької області

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО БІБЛІОТЕКУ

Дата заснування бібліотеки 1987 рік

Адреса:

вул. Пушкіна, 22 а,
смт Якимівка,/Files/images/book.gif
Запорізька область,
Україна, 72503
Місце розташування бібліотеки - 1 поверх
Загальна площа – 59,6 м2

Бібліотекар – Зубкова Ольга Вікторівна

/Files/images/55.Изображение 016.jpg

Візитна картка

1. Якимівська ЗОШ №2 розпочинає свою історію з 1903 року. Вона мала декілька назв. Перша назва – навчальна школа, з 1937 року – семирічна школа, з 1960 року - восьмирічна школа, з 1987 року – середня школа №2. навчання п’ятиденне, 2 семестри. В Якимівській ЗОШ №2 навчається 341 учнів в 20 класах. Працює 45 педагогічних працівників.

2. Шкільна бібліотека була заснована в 1053 році. Книжковий фонд був невеличкий. Поповнювався за рахунок подарованих читачами книжок, а також купівлі книг в книжковому магазині. Кошти для цього надає районний відділ освіти. На 1964 рік книжковий фонд складав 4061 екземпляр. Першим шкільним бібліотекарем була Павлюк Лілія Кирилівна. Вона пропрацювала з 1953 року по 1983 рік. Після неї стала бібліотекарем Черкасова Лариса Володимирівна і пропрацювала до лютого 2009 року. Зараз бібліотекарем працює Зубкова Ольга Вікторівна. Загальна кількість користувачів – 400, із них 341 учнів, 45 – вчителів, 3 – батьки, 11 – представники місцевих громад.

3. Шкільна бібліотека знаходиться у приміщенні головного корпусу, на першому поверсі, і займає 3 кімнати площею – 59,6 м2 : читальний зал -16м, бібліотека - 31м, книгосховище - 12м.Книгосховище поєднане з абонементом. Читальних місць – 4. Бібліотека працює з понеділка по п’ятницю, з 8.00 – 16.00 год.

ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ ДІЯЛЬНОСТІ БІБЛІОТЕКИ:

Стан шкільної бібліотеки.

Наявність бібліотечних фондів.

Робота шкільної бібліотеки.

Шкільна бібліотека працює за планом, затвердженим директором школи. Протягом року було надано послуги з бібліотечно-бібліографічного обслуговування користувачам:

на абонементі методичної та художньої літератури обслуговувалось всього – 400 користувачів.

Загальний відсоток охоплення бібліотечним обслуговуванням на абонементі по закладу становить 66 %..

Середня відвідуваність становить: 27 користувачів щодня.

Аналіз відвідуваності бібліотеки показав, що серед учнів найбільш активними є учні 2-4 класів. На жаль, досить низьким все ще залишається відсоток залучення учнів 10-11 класів який цього року склав лише 8%. Цей показник знизився у порівнянні з минулим роком на 4%. Слід також зазначити, що читацька активність учнів 10-11 класів на абонементі також знизилася і у порівнянні з 2008-2009 н.р., цей показник став меншим на 16%.

Контрольний показник відвідуваності бібліотеки склав у звітному році 6,3 рази протягом навчального року на 1 читача. Цей показник зменшився порівняно з минулим роком.

Аналіз книговидач показав, що 14% всіх виданих користувачам документів становлять художні твори українських, російських та зарубіжних авторів. Періодичні видання становлять 2 % всіх книговидач (враховуючи, що періодика становить всього 3% від загальної кількості основного фонду!), педагогічна література – 10%, з мовознавства та літературознавства – 3%, природнича – 7%, суспільно-політична – 10%, решта (технічна література, література з мистецтва та фізичної культури, медицини, релігієзнавства, філософії, етики та психології) – 2%.

Середня книговидача становить: 23 примірника щодня.

Фонд:

Фонд бібліотеки становить всього 23672 примірники.

З них:

книжковий фонд – 16945прим.,

фонд підручників – 6375прим.,

Кількість видань основного бібліотечного фонду(без урахування підручників),що надійшли до бібліотеки до 1995 року(%)-70%.

Мовний склад основного бібліотечного фонду (без урахування підручників):

Українською мовою % - 48

Російською мовою % - 51

Іншими мовами % - 1

Бібліотека отримує 2 назви періодичних видань:

1. Інформаційний збірник Міністерства освіти і науки України;

2. Профспілковий вісник.

Фонд поповнювався:

- за рахунок надходжень документів через централізоване забезпечення від Міністерства освіти і науки;

- за рахунок надходжень методичних та навчальних посібників від районного Методичного кабінету;

Всього протягом навчального року до бібліотеки надійшло 508 документів.

З них:

підручників – 479примірників;

літератури – 29 примірників,

Забезпеченість учнів школи підручниками з основних навчальних предметів у 2009-2010 навчальному році становила:

1-4 класи – 72%;

5-9 класи – 62%;

10-11 класи – 141%.

В цілому учні школи були забезпечені підручниками на 80%.

Слід зазначити, що в 2010/2011 навчальному році було продовжено загальношкільну акцію з передплати періодичних видань за особистіта спонсорські кошти. Так, за особисті та спонсорські кошти було передплачено 9 назв періодичних видань на загальну суму 536,72 грн.

Бібліотечне обслуговування здійснюється згідно з “Положенням про бібліотеку середнього загальноосвітнього навчального закладу”. Користувачі отримують в тимчасове користування друковані видання з фонду бібліотеки, користуються бібліографічним і довідково-інформаційним обслуговуванням, беруть участь у масових заходах. У бібліотеці систематично ведеться “Щоденник роботи”, в якому обліковуються відомості про кількість та склад користувачів по групах, про обсяг виданих документів та розподіл їх за відділами бібліотечної класифікації.